Laiva – investīcija labākā dzīvē tagad

“Laiva sniedz arī zināmu autonomiju – tas gan atkarīgs no konkrētās laivas izmēra un iespējām, taču šis faktors mūsdienās liek daudziem aizdomāties un ir kļuvis arvien svarīgāks. Ja laiva ir pietiekami liela, tad ģimene uz tās var droši un komfortabli dzīvot vairākas dienas, vai varbūt pat nedēļas”

Sabiedrībā nereti pastāv uzskats, ka laiva (airu, motorlaiva , jahta, kuteris) ir kā rotaļlieta, vai lieta, kura nerindojas starp pirmās nepieciešamības lietām. Mums ir cita pārliecība. Laiva mūsdienu Latvijā (visā Baltijas reģionā) ir jārindo starp tām lietām, kas ir katram (katrai ģimenei) absolūti nepieciešamas. Mēs ar šādu pārliecību dzīvojam jau sen un šobrīd kārtējo reizi esam pārliecinājušies, ka šādi uzskata arvien vairāk cilvēku – mūsu klientu.

Mūsu klienti nevar vien sagaidīt laivošanas sezonas sākumu un šajā pavasarī īpaši novērtē, ja piegādes notiek laicīgāk nekā iepriekš plānots. Tas attiecas ne tikai uz jaunām laivām, bet arī uz tām, kas ir novietotas ziemas glabāšanā mūsu servisā, kur mēs laivas sapucējam un sagatavojam katrai jaunai sezonai.

Laivas, protams ir dažādas un to piedāvātās laika pavadīšanas iespējas dažkārt atšķiras atkarībā no laivas izmēra un funkcionalitātes. Bet viena lieta gan ir kopīga visām laivām – brīvības sajūta. Tā ir neaprakstāma brīvības sajūta, ko sniedz droša pārvietošanās pa ūdeni. Un, protams, tā nav tikai bezjēdzīga pārvietošanās. Tā ir kvalitatīva laika pavadīšana, vai pat laika investēšana labākā dzīvē, kas atmaksājas uzreiz. Tas ir dzīvesveids, kas padara mūs fiziski un garīgi veselīgākus, stiprākus un izturīgākus, vienlaicīgi sniedzot ļoti nepieciešamo atpūtu un kopā būšanu ar saviem vistuvākajiem.

Apskatot kaut vai šā brīža situāciju pasaulē un Latvijā. Sociālā distancēšanās ir tas, ko rekomendē ārsti, zinātnieki un valdības. Pārvietošanās un/vai atrašanās sabiedriskās vietās kopā tikai ģimenes lokā, jeb ārpus ģimenes – ne vairāk kā 2 cilvēku “pulkā”. Daudziem ir ļoti grūti šos ierobežojumus ievērot, jo faktiski dzīves piepildījums līdz šim meklēts ārpus ģimenes, ārpus paša dzīves. Tā ir smaga tēma.

Jau iepriekš ir aprakstīts, ka laivotāji ir dzīves priecīgāka publika par vidējo statistisko. Un arī šobrīd parunājot ar šiem ļaudīm var secināt, ka ierobežojumi ir viņus tikai iedrošinājuši vēlreiz pārliecināties par to, ka viņu izvēlētais dzīves veids nodrošina gan socializēšanos, gan sociālo distancēšanos, gan  izklaidi, atpūtu, pašizaugsmi, attīstību, disciplīnu, lietderību un galvenais – harmoniju – pašiem un ģimenēm.
Nav vēl izdomāts labāks sociālās distancēšanās veids, kā laivošana. Nav izdomāts labāks “mājas ofiss” (home office) par laivu. Tas attiecas uz visām laivām. Tas pats ir arī ar socializēšanos (kad tā atkal būs vēlama) – laiva vieno cilvēkus, kuri ir vienā laivā kā nekas cits. Laiva sniedz arī zināmu autonomiju – tas gan atkarīgs no konkrētās laivas izmēra un iespējām, taču šis faktors mūsdienās liek daudziem aizdomāties un ir kļuvis arvien svarīgāks. Ja laiva ir pietiekami liela, tad ģimene uz tās var droši un komfortabli dzīvot vairākas dienas, vai varbūt pat nedēļas – vienlaicīgi esot dabā, esot kustībā. Šobrīd tie, kam ir laivas (mazas, lielas, jahtas, kuteri) plāno vasaras ceļojumus (pārgājienus) pa upēm, jūru, ezeriem un šiem ļaudīm ir skaidri vasaras, nedēļas nogales un atvaļinājumu plāni. Un jau šobrīd daudzi izmanto savas laivas / jahtas kā biroja alternatīvas – mobils, drošs, ērts birojs ar labu skatu pa logu un svaigā gaisā.

Tāpēc mums, laivotājiem nav īsti skaidrs, kā jūtas šobrīd tie kam līdz šim ir licies, ka laiva ir nevajadzīga greznība. Mūsu pārliecība ir – Laiva ģimenē ir nepieciešamība. Nav labāka atpūtas veida, kā atpūtas uz ūdens – vai tā būtu sauļošanās, lasīšana, meditācija, gulēšana, vai kas cits. Neierobežotas izklaides iespējas – lasīšana, spēles, makšķerēšana, u.t.t.. Sportiskās aktivitātes – pelēšanās, ūdens slēpošana, veikbords, vingrošana. Makšķerēšana, medības – mācīšanās parūpēties par sevi un savu ģimeni. Dzīve dabā, dzīve stihijā liek sevi apzināties un izprast. Nepārtraukta mācīšanās, pašizaugsme, bērnu apmācīšana un audzināšana, lai tie mācētu un zinātu par savu lomu dabā un par to, kā uzvesties dabā (jūrā). Savas dzīves un laicīguma pilnīga apzināšanās. Tās ir tikai dažas lietas, ko nodrošina šis dzīves veids. Kā vadīt savas dienas uz laivas, vai uz ūdens ir katra paša ziņā. Taču to nevar nedarīt.