NIMBUS BOATS 2020. gada jaunumi

Šī gada 17.01.-26.01.2020. Diseldorfā norisinājās ikgadējā laivu, kuteru, jahtu, aprīkojuma un visu ar to saistītā izstāde ar nosaukumu BOOT 2020. Šī gada devīze bija “Follow the call” (“atsaucies aicinājumam”) norādot uz cilvēku pirmatnējām vēlmēm izzināt un iepazīt nezināmo, t.i. ūdens pasauli, tās iespējas, ko sniedz atpūta, atrašanās un būšana pie ūdens.

Šī uzskatāma par Eiropas nozīmīgāko nozares izstādi, kurā notiek visvairāk un visvērtīgākie darījumi. Tas nepārsteidz, jo arī šogad visa 6. un 6A. halles bija veltītas super-jahtām, kuru vērtība mērāma daudzos miljonos EUR. Taču arī pārējās 16 hallēs bija ko redzēt – sākot ar aprīkojumu, buru jahtām, amatnieku izstrādājumiem, dažādu valstu ostu stendiem un turpinot ar visdažādākajām nelielām laivām, kas piemērotas visdažādākajām vajadzībām un budžetam – sportam, makšķerēšanai, izklaidēm u.t.t. Protams, neiztikt arī bez nopietnu atpūtas kuģu, motorjahtu, motorkreiseru izstādīšanas.

Lielu apmeklētāju uzmanību piesaistīja Zviedru ražotāja NIMBUS BOATS AB stends – tas šogad atradās jaunā vietā – 4. hallē. Stends bija plašākais, kāds līdz šim NIMBUS Group ir bijis. Tajā bija izstādīts viss zīmola NIMBUS BOATS un PARAGON YACHTS modeļu klāsts, kā arī populārākie FLIPPER BOATS un AQUADOR BOATS modeļi – abi šie zīmoli kopā ar BELLA BOATS tika pievienoti NIMBUS grupai pagājušajā gadā. Īpaši lielu apmeklētāju uzmanību izpelnījās 3 pasaules pirmizrādes, kuras norisinājās tieši šajā stendā. Tas ir 3 jauni modeļi, kuru parādīšanos daļa apmeklētāju, un kuģošanas entuziastu gaidīja jau sen un daudzi ieradās uz izstādi, lai aplūkotu un aptaustītu tieši tos.

NIMBUS T8. Multifunkcionāla, labi aprīkota, ikdienas laiva, kas paredzēta dažādām aktivitātēm uz ūdens. Laiva piedāvā arī nakšņošanas iespējas diviem cilvēkiem, kā arī nelielu kambīzi un atsevišķu tualetes telpu, kas atbilstoši iekārtota. Laiva ir arī ātra un ar augtu jūrasspēju, kas padara to par cienīgu NIMBUS R-sērijas pēcteci. Laiva standartā ir aprīkota ar Mercury Verado 200 zs piekaramo dzinēju, taču maksimālā piedāvātā dzinēja jauda sasniedz 300 zs. Cena šadai laivai aprīkotai ar 200 zs dzinēju sākas no EUR 80’605,00 bez PVN. Jāatzīmē, ka standartā šī laiva ir ļoti bagātīgi aprīkota, kas to atkal izceļ visa tirgus piedāvājuma vidū. Standartā iekļauta gan piestūrēšanas dzenskrūve, gan navigācija, gan klāja un kokpita apgaismojums, tents un sēdekļu pārsegi, Zipwake trim kontroles sistēma, dzeramā ūdens sistēma, u.c.

Nimbus C11. Jaunas paaudzes “commuter” – šo apzīmējumu latviski varētu tulkot, kā “ikdienas pārvietošanās”. Tātad, laiva, kas paredzēta tās pasažieru drošai un komfortablai pārvietošanai tālās distancēs jebkuros laika apstākļos, visu cauru gadu – tā būtu C11 būtība. Atšķirībā no citām “commuter” tipa laivām NIMBUS lepojas ar jaunāko sasniegumu integrāciju laivas dizainā – tas attiecas gan uz korpusu, kurš šobrīd uzskatāms par vienu no modernākajiem un veikt-spējīgākajiem visā nozarē, gan arī uz citiem svarīgiem elementiem, kā stiklojumu un salona apdari. Vēl viena atšķirība ir “civilais faktors” – šis “kuģis” viegli var tik pārvērsts no “slēgta tipa” par “atvērta tipa”, kas nodrošina tā daudzfunkcionālāku izmantošanu jeb “civilo faktoru” – laiva ir ļoti ērta, lai tiktu veiksmīgi izmantota, kā ģimenes brīvdienu jahta. Bez izcilās jūrasspējas, iespaidīgā maksimālā ātruma (+40 kn), C11, piedāvā arī 4 guļvietas, kambīzi, lielu tualetes telpu ar pilna izmēra dušu un sociālās zonas, kā arī ļoti izdevušos sauļošanās zvilni laivas priekšā. Šobrīd apskatāmā un izmēģināmā laiva aprīkota ar diviem Mercury Verado 350 zs dzinējiem, taču gaidāmais piedāvāto dzinēju klāsts C11 ir ļoti plašs. Piekaramo dzinēju versijā šis jūras kuteris varēs tikt aprīkots ar līdz pat 2 x 400 zs un 2021. gadā tiks prezentēta vesrija ar iebūvējamajiem dzinējiem no Volvo Penta, kuru jauda sasniegs līdz pat 2 x 440 zs. Šāds piedāvāto dzinēju diapazons pieļauj ļoti plašu un daudzveidīgu laivas izmantošanu. Turklāt, C11 ir iespāms aprīkot arī ar papildus vadības staciju, kas būs īpaši interesanti jūras makšķerniekiem un zvejniekiem. Jāizceļ arī bagātīgais standarta aprīkojums, kas ietver multifunkcionālu karšu ploteri, piestūrēšanas dzenskrūvi priekšā, Zipwake trim plākšņu kontroles sistēmu un daudz ko citu. Cena NIMBUS C11 standarta aprīkojumā ar 2 x Mercury Verado 200 zs dzinējiem sākas ar EUR 292’300,00 bez PVN.

Paragon 31 FLY. Jau iepriekš zināmais Paragon 31 atgriezies vēl garāks, jaudīgāks un vēl izturīgāks! Paragon sauklis ir “out there 365 days a year”, kas skaidrojumā / tulkojumā nozīmē “365 dienas gadā, tur ārā” – ar to domājot jūru, visskarbāko ziemeļu jūru, kurā šis kuģis ir gatavs iet visu gadu. Šī ir laiva nopietnam un pieredzējušam jūras gājējam, kuram vajag uzticamu un ļoti drošu kuģi visu gadu. Jaunais Paragon 31 FLY koprpuss ir par 40 cm garāks un 10 cm augstāks. Šīs izmaiņas ievērojami uzlabojušas jau tā teicamās jūras spējas vēl vairāk uzlabojot gaitu un palielinot gaitas komfortu. Tagad 31 Fly ir iespēja aprīkot ar 2 x 320 zs VOLVO PENTA dīzeļa dzinējiem, kas ir vērā ņemams jaudas pieaugums. Uzlabojusies ari servisa piekļuve dzinējiem, palielinājusies mantu glabātuve un ekipējuma instalācijai paredzētās vietas kļuvušas plašākas. Kutera bortu visā tā garumā nosedz plata un izturīga gumijas atdure. Pakaļējais klājs vienlaicīgi kļuvis civilizētāks un ergonomiskāks, bet tai pat laikā plašāks. Vārtiņi, kurus tagad var atvērt gandrīz visa korpusa platumā, dod iespēju netraucētai darbībai ar ekipējuma nolaišanu vai pacelšanu no ūdens. Paragon 31 FLY plaši iecienīta ir pus-profesionālu makšķernieku, gidu un arī profesionāļu vidū. Jā, arī profesionāļi, tādi, kā krasta apsardze, policija, robežsardze ir iecienījuši šo modeli un tas atrodams dažādu valstu struktūrās.

NIMBUS grupas stendā ikdienā ar apmeklētājiem strādāja gandrīz visu valstu dīleru pārstāvji, kas nodrošināja to, ka tiek apkalpots liels apmeklētāju skaits un katram interesentam nodrošināta uzmanība. Nimbus pārstāvji ar lepnumu atzīst, ka ir saņemtas ļoti labas atsauksmes  gan no izstādes apmeklētājiem, gan organizatoriem par darba organizāciju un atmosfēru stendā.

Vairāk par šim laivām iespējams uzzināt pie mums, KLIPS-B SIA birojā.

Tuvākās izstādes, kurās būs apskatāms Nimbus T8 būs izstāde”Vene Bat” Helsinkos 07.02.-16.02.2020., kur būs sastopams arī Latvijas pārstāvis. Kā arī centīsimies šo jaunumu parādīt arī Rīgā gaidāmajā “Outdoor Riga” izstādē 27.03.-29.03.2020. Izstāde BOOT 2021 plānota atkal nākamgad, 2021. gada janvārī.