Laivu ražotāju sarūpētie jaunumi jaunajai kuģošanas sezonai

 

Ja ragavas taisa vasarā un brauc ar tām ziemā, ar laivām ir gluži pretēji– tieši rudens un ziemas sezona ir laiks, kad savest kārtībā esošo peldlīdzekli vai arī – padomāt par jauna iegādi. Jahtuveikals.lv piedāvā nelielu ieskatu – ko jaunu 2022. gada sezonai ir sarūpējuši ražotāji.

Plašs kuteris ar iespēju pagatavot pašam savu maltīti un izguldīt viesus, laiva ar apsildāmu kokpitu vējainākiem un vēsākiem apstākļiem, lai maksimāli pagarinātu kuģošanas sezonu vai mobila, ekspluatācijā ļoti pieejama laiva, lai paceltu jaunā līmenī savu makšķernieka hobiju? Jahtuveikals.lv komanda piedāvā ieskatīties tendecēs un jaunumos, ko sarūpējuši laivu ražotāji – ticiet, mums kaut kas piemērots atradīsies katrai gaumei un dažādām vajadzībām.

NIMBUS aktuālākie modeļi – dizains un ātrums

Nimbus aktuālākais jaunums ir C8. C8 ir trešais Nimbus Commuter sērijā pēc jaunākajiem C9 un C11 modeļiem. Šis ir mazākais no C sērijas modeļiem, līdz ar to arī pieejamākais. C8 ir speciāli izstrādāts ātrgaitas kuteris, kas konstruēts tā, lai apmierinātu gan aktīvo ikdienas kuģotāju, gan nedēļas nogles vai vairāku dienu ceļotāju, kurš plāno tālākus izgājienus ar nakšņošanas vajadzību. Pateicoties viegli lietojamam un funkcionālam dizainam, tā ir ideāla izvēle tiem, kas vēlas izmantot savu laivu katru dienu neatkarīgi no laika apstākļiem. Plašās durvis abos sānos un lielā lūka aizmugurē rada plašuma sajūtu un dod daudz gaismas un gaisa salonā.

Ilgi gaidītais jaunums Nimbus T9 X-edition. Nimbus T9 ir tik unikāla un daudzveidīga, ka pretendē uz nopietnu dominances pieteikumu 9m laivu tirgū. Šī būs īstā izvēle tiem, kuri lūko gan pēc moderna Skandināvu dizaina, kvalitātes un funkcionalitātes, gan teicamas jūrasspējas, dinamikas un ātruma.  X-Edition ir īsts „saldais ēdiens” tiem, kuri vēlas atšķirties ar īpašu dizainu, kas vienlaicīgi ir ļoti praktisks. Ar ko tad atšķiras X-Edition no cita NIMBUS T9 – atšķirību ir daudz, taču pamanāmākās būs  “dove blue” korpusa nokrāsa, tumšs sēdekļu polsterējums un vadības paneļa apdare. Savukārt, pateicoties diviem Mercury V6-225 dzinējiem X-Edition gaita ir kļuvusi vēl sportiskāka papildinot jau tā lielisko vadāmību un jūrasspēju.

Savu popularitāti joprojām nezaudē arī Nimbus 305 Coupe, kas ir motorjahta tiem, kas novērtē augstu kvalitāti, drošību, komfortu un prestižu.  Šī laiva aizrauj ar savu funkcionalitāti un praktiskumu. Laiva ir ļoti ekonomiska un ekspluatācijā pateicīga. Smart speed korpuss ir sevi pierādījis un vairākkārt novērtēts starptautiskos laivu šovos un apskatos.  Ļoti piemērota laiva bezrūpīgam ikdienas lietotājam. Jau standarta aprīkojumā šī motorjahta paraktiski ir gatava pilnvērtīgai kuģošanai, jo ir jau aprīkota ar navigācijas sistēmu, piestūrēšanas dzenskrūvi, enkurviņču, apsildi visās jahtas telpās, pilnvērtīgu virtuvi, kurā ir pat visi trauki un daudz ko citu.

Nimbus 305 Coupe 2021.gadā ir saņēmusi vairākus atjauninājumus uzlabojumus.

Jāpiemin, ka 305 Coupe ir arī “māsa” NIMBUS 305 Drophead – korpuss un dzinēji abām ir vienādi, taču “Drophead” versijā šī laiva ir slēgtās kabīnes vietā aprīkota ar kabrioleta tipa jumta konstrukciju (elektriski paceļamu un nolaižamu), kas īpaši interesanti ir skaistās un saulainās vasaras dienās.

Nimbus 365 Coupe joprojām ir populārākais Nimbus modelis. Tam par iemeslu ir klasisks skandināvu dizains, piedziņas sistēma, nepārspējamā būves kvalitāte (jahta tiek būvēta Zviedrijā), gaitas komforts (laiva īpaši piemērota ziemeļu un Baltijas jūrām), mājīgais interjers un plānojums.  2021. gada sezonā NIMBUS veicis virkni uzlabojumu – jaunais korpuss nodrošina vēl vairāk gaitas komforta skarbos jūras apstākļos. Tandēmā ar dzinēja jaudas pieaugumu, kuru jahta arī saņēma 2021. gada pavasarī, jūrasspēja vēl vairāk uzlabojusies lai arī pirms tam tieši šī īpašība ir bijusi ļoti augstu novērtēta šim modelim. Kajīšu daudzums un izvietojums, kā arī gaišais salons ar 365 grādu pārredzamību ir tikai divi no iemsliem, kāpēc 365 dominē ziemeļu motorjahtu tirgū savā kategorijā.

Visas NIMBUS Coupe sērijas jahtas jau standartā ir aprīkotas ar “ready to cruise” aprīkojuma paku. Uz NIMBUS 365 Coupe tas nozīmē to, ka sākuma cenā jahta jau ir aprīkota ar funkcionālu navigācijas sistēmu, krasta lādēšanas sistēmu, apsildi, piestūrēšanas dzenskrūvi priekšā, elektrisko enkura vinču un krasta lādēšanu, masīva tīkkoka klāju visā jahtā, pilnvērtīgu virtuvi ar gāzes plīts virsmu un cepeškrāsni, un ledusskapi – šis saraksts turpinās tālāk. Runa ir ne tikai par komforta un dizaina aprīkojumu, bet arī ļoti pragmatisku un kuģošanai nepieciešamu funkcionālu aprīkojumu, kas iekļautas jahtas standtarta aprīkojumā.

FLIPPER – jauda, ātrums un izcila vadāmība

No Flipper modeļiem  noteikti jāizceļ lielais jaunums – Flipper 900DC.  Inovatīvais dizains ir estētisks un praktisks. Uzkāpjot uz klāja, jūs nonākat uz laivas,  kur viss, pateicoties inženieru attapībai un būves kvalitātei, ir radīts izcilai atpūtai uz ūdens. Pateicoties diviem jaudīgiem dzinējiem ar kopējo jaudu līdz 600 zs, tai ir sportiska un ļoti dinamiska gaita, un teicama vadība. 900 DC ir ļoti moderna un lieliski aprīkota ilgstošai visa veida atpūtai uz ūdens. Elektriski nolaižams galdiņš uz klāja ļauj ātri un ērti pārveidot U-veida dīvānu par plašu sauļšanās platformu. Virtuves / bāra zona un klāja padara šo laivu par vasaras ballīšu karalieni. Kajīte vienlaicīgi ir ļoti moderna un mājīga. Tajā ir daudz dabīgā apgaismojuma, kas rada plašuma sajūtu. Visa laiva ir aizverama ar kvalitatīvu gaitas tentu un apsildāma, tādējādi pagarinot kuģošanas sezonu.

FLIPPER tiek būvētas Somijā izmantojot modernāko vakkuuma infūzijas tehnoloģiju korpusa ražošanā. Korpuss sastāv no vairākiem slāņiem un tam ir raksturīga izteikti klusa gaita un izturība. 900 DC standarta aprīkojums ir iespaidīgs.

Flipper 900 ST  izceļas ar “Sport Top”  jumta konstrukciju, kura ir pilnībā atverama, vai pilnībā aizverama. Atvērtā stāvoklī šī laiva kļūs par vislieliskāko atvērto kuteri uz kura izbaudīt sauli, vasaru un visus ūdens priekus. Aizvērtā veidā šī laiva nodrošinās siltu un komfortablu atpūtu visiem 10 tās pasažieriem tipiskajās Latvijas vasaras dienās.
Plaša foras kajīte, atsevišāka tualetes telpa, plašs kokpits ar virtuvi, ahtera kajīte, kā arī plašs un ērts klājs. Tas viss šo 9m garo kuteri padara īpaši ērtu un funkcionālu. Tā pieejama ar 2 dzinējiem līdz pat 300 zs katrs (kopā 600 zs) un džoistika vadību. Flipper 900ST priecē ar sportisku gaitu un lielisku vadāmību. Dizains un kajīšu izvietojums ļauj laivu izmantot arī garākiem ceļojumiem.

22.gada sezonā Flipper 900ST saņems virkni uzlabojumu, tai skaitā evasoft grīdas segumu, 12″ SIMRAD karšu ploteri un daudz citu vērtīgu lietu standarta aprīkojumā.

Savukārt Flipper 650 DC patiks tiem, kuri lūko pēc kompaktākas, bet tikpat komfortablas laivas. Neskatoties uz kompakto izmēru un zemo degvielas patēriņu Flipper 650 DC sevī apvieno ļoti komfortablu, ergonomisku, drošu, jūrasspējīgu un ļoti sportisku kuteri vienā.
Moderna skandināvu kostrukcija nodrošina izcilu gaitu arī skarbos apstākļos. Mūsdienīgs dizains kopā ar inovatīvām tehnoloģijām ļauj pat iesācējam justies, kā pieredzējušam kuģotājam. Laiva ar raksturu, kas paredzēta un būvēta izmantošanai ziemeļu jūrās un laika apstākļos.

Kā populārāko no Flipper modeļiem noteikti jāatzīmē Flipper 700 DC700DC izcilais korpusa dizains tadēmā ar jaudīgo Mercury V8 – 300 zs padara to par unikālu laivu, kurā apvienota gan ātrgaitas sporta laiva, gan ļoti praktiska un ērta ģimenes atpūts laiva, kurā ir pat tualete, ledusskapis, apsildes sistēma un ļoti augta līmeņa navigācijas aprīkojums. Absolūta pārvietošanās bauda ir galvenā šīs laivas rakstura iezīme. Tomēr arī komforts neatpaliek ātrumam un šīs laivas viegli transformējamais salona izkārtojums ļauj pielāgot atpūtu ikviena vēlmēm.

BELLA – nemainīga somu kvalitāte un praktiskums

Ideālo cenas un kvalitātes attiecību nemainīgi piedāvā Bella 550 BR. Laiva paredzēta dienas izbraucieniem ar ģimeni, kā arī sportiskām aktivitātēm uz ūdens. Tik pat labi tā kalpos arī makšķerniekiem un dabas baudītājiem. Laiva priecē ar plašo standarta aprīkojumu klāstu, ko piedāvā ražotājs, piemēram – hidrauliskā stūres sistēma, Smart Craft multifunkcionāls displejs, L-formas sēdekļu izkārtojums aizmugurē, offshore sēdeklis vadītājam, vieta karšu ploterim max 40 x 21 cm, kāpnītes uz peldēšanas platformas u.c.

AQUADOR – klasikas cienītājiem

Aquador 22.gada sezonā piedāvā īpašo rūpnīcas un dīleru akciju, kuras ietvaros pilnīgi aprīkotu laivu var iegūt par ļoti demokrātisku cenu. Kas augstas kvalitātes un komforta kuģošanu padara pieejamu arī tiem, kuri līdz šim šaubījās. Kampaņas ietvaros tiek piedāvāti četri lieliski aprīkoti modeļi – Aquador 25 HT, Aquador 25 DC, Aquador 28 HT un Aquador 28 DC. Piedāvājumā ietilpst jaudīgākais iespējamais stacionārais dzinējs, iespaidīga navigācijas sistēma, enkura viņča, piestūrēšanas dzenskrūve, apsildes sistēma, elektriski nolaižams/paceļams galdiņš un daudz kas cits. Foras kajīte pēc 2021. gada facelifta ir kļuvusi neizsakāmi komfortabla un piemērota lai uz jebkuras no šim laivām varētu pavadīt vairāk par vienu dienu.

Latvijā un ziemeļu valstīs iecienītākie ir HT modeļi, jo tie sevī apvieno atvērtās laivas labākās īpašības un kabīnes laivas praktiskumu.

FALCON – ūdenssportam, makšķerēšanai vai izbraucieniem

Makšķernieki, dabas baudītāji un sportisko aktivitāšu cienītāji noteikti novērtēs Falcon BR6 un C7, kas lepojas ar praktisku dizainu un precīzām detaļām, kuras padara šo laivu ērtu lietošanā pat mazāk pieredzējušiem vadītājiem.

Tās ir  alumīnija laivas, kas sevī apvieno labāko no abām pasaulēm. Falcon ir unikālas ar to, ka tās ir aprīkotas ar daudz ļoti praktiskām lietām tieši makšķerniekiem –  piemēram, elektromotora vadības un stiprinājumi un spiningošanas platformas un neslīdošās grīdas.  Un tām netrūkst arī aprīkojums atpūtas cienītājiem, kā sēdekļi, komforta aprīkojums, ūdenssporta aksesuāri, sauļošanās platformas. Tas laivu padara plaši pielietojamu un funkcionālu.

Falcon C 7 – slēgta tipa kuteris ar kabīni, kas piemērots makšķerniekiem un dienas izgājieniem. Šis Falcon modelis ir pieejams ar labi pārdomātu standarta aprīkojumu un ievērojamu papildaprīkojuma klāstu. Spēcīgs un skaņu izolējošs korpuss nodrošinās patīkamu trokšņu līmeni pārvietojoties arī ātrākā gaitā. Modeļa ķīļa dizains to padara par veiklu un stabilu laivu arī nelabvēlīgos apstākļos.

Falcon BR6 – atvērta tipa, veikla, parocīga un pārsteidzoši plaša laiva, kas brīvi adaptējas dienas izbraucienu, ūdenssporta un makšķerēšanas vajadzībām. Var ērti uzņemt līdz pat 7 pasažieriem.

Visiem Falcon modeļiem ir lielisks aprīkojumu klāsts tieši makšķernieku ērtībai.

TERHI – stabila, droša un pieejama laiva

Tiem, kuri lūko pēc nelielas atpūtas vai makšķerēšanas laivas, iesakām skatīties Terhi virzienā.  Kur populārākais modelis ir Terhi 400, kas viegli pārvietojas izmantojot airus, kā arī ar piekaramo dzinēju, ko iespējams uzstādīt no 5 – 15 Zs. Uz laivas iespējams uzglabāt un saslēgt airus, degvielas tvertni un akumulatoru, laivas aizmugurē izvietotas novietnes tauvu galiem.

Arī Terhi 480 TC un Terhi 480 BR būs laba izvēle, ja nepieciešama kompakta, stabila un droša laiva ikdienas vajadzībām, atpūtai vai makšķerēšanai.

Mēs vienmēr būsim priecīgi jums palīdzēt orientēties plašajā laivu piedāvājumā, piemeklēt piemērotāko un atbilstošāko modeli ikviena vajadzībām un vēlmēm.

info@jahtuveikals.lv

+371 67892761

 [:]